• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
     
     HVAC SERVİS HİZMETLERİ
TÜM TÜRKİYE'YE SERVİS HİZMETİ   

Hava Soğutmalı Chiller Soğutma Grubu

  Hava Soğutmalı Chiller Soğutma Grubu
1. Kompresör

    Kompresör soğutucu döngüsünde iki işlevi vardır. İlk olarak, buharlaştırıcı soğutucu buharı kaldırır ve istenen buharlaşma sıcaklığı muhafaza edilebilir bir noktaya bir buharlaştırıcı içinde basıncı düşürür.

İkinci olarak, kompresör bir seviyeye soğutucu buharı basıncı bu nedenle sıcaklık soğutucu buharı yoğunlaştırmak için uygun soğutucu ortam sıcaklığından daha yüksek olduğu ortaya çıkarmaktadır. 

    2.  Kondenser Hava Soğutmalı
    Hava soğutmalı kondansatör soğutucu tarafından absorbe proses ısı etrafında havaya verilen kapalı bir ısı değiştiricisidir. Isı yüksek sıcaklık, yüksek basınçlı buhar tarafından verilen kapalı olarak buharı sıvıya yoğunlaşır kadar sıcaklığı düşer. Bir santrifüj blower veya motor tahrikli fanlar kondenser genelinde hava akımı oluşturur. 

    3. Yüksek Basınçlı Limiti
    Soğutucu devresinde aşırı basınca karşı sisteminizi korur. 

    4. Yüksek Basınçlı Basınç Göstergesi
    Soğutucu yoğuşmalı basıncının görsel bir gösterge sağlar. 

    5. Sıvı Alıcı
    Alıcı hizmeti sırasında sistem soğutucu akışkan şarjı tutmak için gereklidir. 

    6.  Filtre Kurutucu
    Filtre Kurutucu sistem bileşenlerinin zarar ve verimliliği azaltacaktır soğutucu nem, kir ve diğer yabancı maddeleri temizler. 

    7.  Sıvı Hattı Solenoid
    Sıvı Hattı Solenoid kompresör durduğunda kapanır bir elektrik kontrollü soğutucu akış kontrol valfı olduğunu. Bu evaporatöre göç ve kompresör tekrar başladığında sıvı yoğuşmasını neden sıvı soğutucu engeller. Sıvı yoğuşmaları kompresörün ciddi hasara neden olabilir. Kompresör açıkken vana açılır. 

    8.  Soğutucu akışkan Gözetleme Camı
    Soğutucu akışkan Sight Glas sıvı soğutucu akışını gözlemlemek için operatörünüze veya yetkili servisini verir. Yeterli soğutucu berrak bir sıvı akışı ile belirlenir. Sıvı akışı kabarcıkları bir soğutucu sıkıntısı göstermektedir. Nem göstergesi servisi gereklidir belirten nem sistemine girmesi durumunda bir uyarı sağlar. Bir yeşil gösterge nem içeriği sinyalleri. Sistem nem ile kontamine ve hizmet gerektirir sarı gösterge sinyalleri. < 

    9.  Genişleme subabı
    Genleşme valfı metre uygun bir hızda buharlaştırıcı sıvı soğutucu akışı proses suyunun soğutulmasının temin edilmesi için. Daha fazla soğutma gerekir gibi, ek bir soğutma buharlaştıncıya supaplar yoluyla ölçülür. 

    10.  Sıcak Gaz Bypass Vanası
    (Değil Dijital Scroll kompresörler ile birlikte) Sıcak Gaz Bypass Vanası kompresör kapasitesini modüle etmek suretiyle kompresörün kısa bisiklet önler. Etkinleştirildiğinde, valf açılır ve buharlaştırıcı giren soğutucu akışı girmek için sıcak soğutucu gazın verir. Bu sistemin etkin kapasitesini azaltır. Dijital Scroll Kompresörler kullanarak Üniteleri dahili kompresör kaydırma plakaları ayrılması enerji tasarrufu kullanarak boşaltın. 

    11.  Evaporatör
    EVAPORATOR proses soğutma sıvısı, buharlaşır gibi sıvı soğutucu ısı emici, kaynar hangi cihazdır. 

    12.  Alçak Basınç Soğutucu akışkan Ölçer
    Soğutucu buharlaşma basıncının görsel bir gösterge sağlar. 

    13.  Düşük Soğutucu Basınç Limiti
    Soğutucu devresinde düşük basınca karşı sisteminizi korur. 

    14.  Soğutucu Pompası
    Soğutucu Pompa süreç döngü içinde soğutulmuş sıvıyı dolaşır. 

    15.  Donma Sınırı
    Potansiyel donma buharlaştırıcı korunmasında Donma yardımcı olur. Bu çoğu modelde bir seçenektir. 

    16.   Sensör Probe Süreç
    Sensör Probe sürecine gidiyor soğutucu akış akışında yerleştirilir Süreç için. Kontrol kararları Süreç için soğutma sıvısı sıcaklığına bağlı olarak yapılır. 

    17.  Soğutucu Basınç Göstergesi
    Sürecine verilen soğutucu basıncının görsel bir gösterge sağlar. 

    18.  Su Makyaj Solenoid
    Şamandıra tarafından aktive edildiğinde, SU açın ve rezervuar besleme suyu tanıtacak Solenoid MAKYAJI. Bu uygun çalışma seviyesine rezervuar geri yükler. 

    19.  Rezervuar Şamandıralı Seviye Şalteri
    Rezervuar Şamandıralı Seviye Şalteri haznesindeki uygun su seviyesinde bir yerdir. Su seviyesi uygun seviyenin altına düşerse, şamandıra anahtarı uygun düzeye tankı dolumu Su Make-Up Solenoid valfi devreye sokar. 

    20.  Süreç Sensör Probu itibaren
    Süreç Sensörü Probe itibaren geri işleminden gelen soğutucu akış akışında yerleştirilir. Not: Bu sadece LE ve HE kontrol aletleri mevcut bir seçenektir. 

    21.  Evaporatör Akış Anahtarı
    Evaporatör Akış Anahtarı sistem işletim problemlerini ve hasara neden olabilir düşük soğutucu akış koşulları sistemi korur. Not: Bu çoğu modelde bir seçenektir. 

    22.  Rezervuar
    Soğutucu Rezervuar soğutucu akış gereksinimlerini desteklemek için yeterli hacme sahip seçilir. Rezervuar olmayan basınçlı hava ayırma ve yüksek işlem akışlarını teşvik olduğunu.

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.375213.4288
Euro15.140015.2007
Hava Durumu