• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
     
     HVAC SERVİS HİZMETLERİ
TÜM TÜRKİYE'YE SERVİS HİZMETİ   

Su Soğutmalı Chiller Grupları

 Su Soğutmalı Chiller Grup

SU SOĞUTMALI CHİLLER GRUPLARI


Kullanım alanları: Su soğutmalı chiller, kondanseri Sıvı Soğutmalı Olan (su) ile soğuyan cihazlardır. Su soğutmalı chillerlerde,Kondanser Soğutması için kule fanları vardır. Kondanser ünitesindeki Bakır Hivli boruların içinde ısınmış olan soğutucu akışkanın (R-404,R-22,R-134,R-410) sıcaklığını alan Sıvı, kulede Fanlar Aracılığla Dış ortama atılır.

Enjeksiyon ve şişirme makinaları kalıpları ve hidrolik yağı, ekstruderlar, sıcak formlama kalıpları, perdah makinaları, silindir merdaneler, metal işleme tezgahları ve muhtelif soğutma uygulamaları için idealdir. Kompakt dizayn, yüksek performans ve küçük hacmi ile dar alanlarda kolayca uygulanır. 

Kompresör : 
Tek sistemde 1 kompresörden 4 kompresöre kadar Seri veya Paralel Olarak kombine çalışma özelliğine sahiptir. Cihazlarımızda kapasiteye uygun olarak scroll tip veya yarı hermetik,Hermatik tip soğutma kompresörleri kullanılır. Kompresörler arıza hallerinde yine kendi bakım atölyemizde onarılmaktadır. 


Kondenser : 
Ünitelerde kullanılan su soğutmalı kondenserler bakır borulu ve integlar fin kanatlı tiptir. 

Evaporatör (çiller) : 
Shell & tube chiller’ler, demir boru içinde U firkete bakır boru demeti olarak imal edilmiştir. Boru demetinin sökülebilir olması evaporatör içinin rahatlıkla temizlenebilmesine imkan verir. Düzenli bakım neticesinde cihaz ömrü uzar. 

Elektrik Panosu : 
Elektrik panolarında Fransız Telemechanique ürünleri kullanılır. Pano bileşenleri uzun ömürlü olmaları sebebiyle tüm dünyada tercih edilen markadır. 

Mikroprosesör : 
Cihazlarda bulunan mikroişlemci cihazın çalışma sıcaklıklarından, üzerinde bulunan pompanın çalışma süresine, çalışma ve durma sıralamasından arıza uyarılarına kadar tüm hareketleri takip özelliğine sahiptir.

Devre Elemanları : 
Soğutma sisteminin güvenle çalışmasını sağlamak üzere cihaz üzerinde; drayer-filtre, gözetleme camı, expansiyon valf, solenoid valf, kombine prosestat, su akış kontrol valfi, soğutma valfleri su ve hava tahliye valfleri bulunur.

Su Tankı: 
Suyun depolandığı tanktır. İthal malı kauçuk ile izole edilerek çevre ile ısı alış-verişi önlenmiştir.

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.375213.4288
Euro15.140015.2007
Hava Durumu